Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jezioro Żarnowieckie

Krokowa

Muzeum w Krokowej

Nadmorski Park Krajobrazowy

Skansen w Nadolu

Klasztor w Żarnowcu

Historia Dębek

Szlaki turystyczne gminy...


Krokowa

Krokowa to centrum administracyjne gminy Krokowa.

Warto odwiedzić tą miejscowość ze względu na znajdujący się tu zamek z XIV/XV w. Niegdyś była to warownia obronna położona na wyspie otoczonej fosą. Była to siedziba możnego rodu Prus Królewskich Krockowowów, później ród ten zmienił pisownię nazwiska na bardziej niemiecką Krockov. Zamek przez stulecia był przebudowywany i rozbudowywany. Później został przekształcony w reprezentacyjną siedzibę szlachecką. Pałac jest siedzibą Kaszubskiego Centrum Kultury. Dziś mieści się tutaj hotel, restauracja, centrum spotkań konferencyjnych oraz małe regionalne muzeum. Latem odbywają się koncerty. W budynku pałacowym na parterze urządzono salę pamięci rodu Krockowów, zobaczymy tu między innymi drzewo genealogiczne. Dojazd do pałacu prowadzi od zachodu przez fosę, most i murowaną bramę z XIX w. z kutą kratą, a następnie lipową aleją. Pałac otacza park, założony w XVIII wieku, niegdyś jeden z największych w Europie. Posiadał system kanałów z wodospadami oraz trzy stawy. Obecnie zachowała się tylko część parku.

W Muzeum Krokowa, leżącym koło pałacowego ogrodzenia, można prześledzić rozwój szkolnictwa na ziemi puckiej. Oprócz fotografii i dokumentów znajdziemy tam XIX-wieczną klasę z drewnianymi ławkami, tabliczką, kałamarzem i rózgą. W następnych salach jest wystawa "Kraina nad Dolną Wisłą w dobie wojny trzydziestoletniej", zorganizowana przez Muzeum Zachodnio Pruskie, oraz część poświęcona eksterminacji Polaków w czasie II wojny.

Inne zabytkowe obiekty we wsi to: kościół Katarzyny Aleksandryjskiej wybudowany w latach 1833-1850, jest wzorowany na katedrze z Rotterdamu; folwark z początków XIX wieku, w którym zachowały się: murowano-szachulcowa stodoła z 1890 roku, gorzelnia z 1899 roku, dawna obora z 1899 roku oraz chlewnia z 1900 roku; kapliczka z XIX w. przy ulicy Kolejowej 25 z ludową rzeźbą Ecce Homo.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c