Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Lubiatowo i Kopalino

Rezerwat Przyrody...

Pałac w Sasinie

Latarnia Morska

Szlaki rowerowe


Szlaki rowerowe

Szlak zielony –  o długości 11 km. Szlak rozpoczyna się na szosie Choczewo Łętowo, około kilometr po wyjeździe z Choczewa skręcamy z drogi w lewo w kierunku jeziora, na oznakowany szlak, który prowadzi wokół jeziora Choczewskiego, zbaczając do Starbienina. Na szlaku podziwiamy jezioro oraz alternatywne źródła energii :  elektrownie wiatrową i baterie słoneczne. Na trasie są ustawione tablice informacyjne oraz przygotowane miejsca odpoczynku.
W Starbieninie znajduje się też filia Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego, zlokalizowana w XIX-wiecznym pałacyku w stylu toskańskim otoczonym parkiem. Mieści się tam między innymi Ośrodek Edukacji Ekologicznej, wspólne polsko-duńskie przedsięwzięcie i pracownie rzemiosła artystycznego. Celem działania uniwersytetu jest szeroko pojęta edukacja obywatelska. Więcej informacji na temat działąlności uniwersytetu można uzyskac pod numerami: telefonu (058) 572 4333, faxu 572 4343. Dzięki działalności Ośrodka Edukacji Ekologicznej na najwyższym wzniesieniu przed wsią, na  stalowej wieży o wysokości 40 m zamontowano turbinę wiatrową. Ze wzgórza roztacza się przepiękny widok na okolicę. Kolektory słoneczne zamocowane są na południowej ścianie pawilonu przy dworku. Ośrodek posiada nawet własną biologiczną oczyszczalnię ścieków.

Szlak żółty o długości 8 km. Rozpoczyna się tuż przed Choczewem i wiedzie przez Kierzkowo do ścieżki przyrodniczo – leśnej w pobliżu leśniczówki Szklana Huta. Jest to alternatywna droga nad morze dla rowerzystów, omija ruchliwą latem szosę Choczewo-Lubiatowo. Można dojechać nią do Kopalina i Lubiatowa  skręcając za Kierzkowem w niebieski szlak. Jeśli pojedziemy dalej żółtym szlakiem dojedziemy do Szklanej Huty jest to stanica harcerska dysponująca własną strzeżoną plażą.

Szlak niebieski o długości 13 km. Rozpoczyna się na parkingu za Osiekami i przez las wiedzie do Szklanej Huty. Skąd idzie dalej na północ koło Wydmy Lubiatowskiej, wzdłuż brzegu morskiego, potem skręca na południe i przebiega przez Lubiatowo i Kopalino, aż wreszcie łączy się ze szlakiem żółtym. W okolicy Szklanej Huty przebiega trasa ścieżki przyrodniczo-leśnej, obejmuje dwanaćie przystanków opisujących las i zachodzące w nim procesy. W pobliskim lesie odkryto stare cmentarzysko z epoki żelaza (650-125 p.n.e.). Wykopane tu znaleziska można obejrzeć w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

Szlak pomarańczowy o długości 20 km. Przebiega przez miejscowości agroturystyczne gminy Choczewo: Kopalino, Słajszewo i Sasino. Na drodze trasy rowerowej znajdziemy: ruiny starego młyna wodnego, kiedyś należącego do majątku Jackowo; łąki biebrowskie; aleję starych dębów, prowadząca do wsi Biebrowo; pałac w Sasinie pochodzący z 1868 roku, latarnię morską Stilo, rezerwat przyrody „Choczewskie Cisy”; kosodrzewinę rosnącą na wydmach; krzewy woskownicy europejskiej oraz wrzośca bagiennego objęte w Polsce ochroną.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c