Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Lubiatowo i Kopalino

Rezerwat Przyrody...

Pałac w Sasinie

Latarnia Morska

Szlaki rowerowe


Pałac w Sasinie

Pałac w Sasinie położony jest 1,5 km od wioski Sasino i 3 km od pełnego morza. Do pałacu wiedzie droga obsadzona szpalerem świerków. W 1823 r. dobra Sasina ród Roschutzów sprzedał panu Ramsowi, który przystąpił do budowy kanałów melioracyjnych i osuszania terenu. Jego prace kontynuował zięć Wilhelm von Somnitz, który w 1868 roku zbudował pałac.  Otaczający go park urządzono w 1864 roku w stylu angielskim. Cały park znajduje się na obszarze 8 ha. Somnitz podzielił też część majątkowych gruntów na małe gospodarstwa i następnie je wydzierżawił. Po jego śmierci, wdowa po nim wraz z córką sprzedały te dzierżawy.

Od 1902 do 1907 r. majątek sasiński należał do kapitana von Zitzewitz, później do hrabiego von Sydow, a od 1909 r. kapitan von Holtz. W latach 1924 - 1945 był własnością rodziny Jungow. Za ich czasów budynek dworu został zelektryfikowany, założono też sieć wodnokanalizacyjną, a wnętrza częściowo przebudowano i ponownie urządzono. Przed dworem uformowano owalny gazon, w środku którego powstała okazała, murowana fontanna. W 1945 roku budynek przejęli żołnierze armii czerwonej i przebywali w nim aż do 1948 r. W tym czasie następowała dewastacja całego założenia. 

W 1948 r. opuszczony majątek przeszedł na własność Skarbu Państwa, ziemia uległa parcelacji, a cały zespół przekazano w użytkowanie Wojskom Ochrony Pogranicza. W 1963 r. zespół ten przejęła Fabryka Opakowań Blaszanych "Opakomet" w Gdańsku-Oruni. Po pobieżnym remoncie budynku dworu, przeznaczono go na ośrodek kolonijny. 31 grudnia 1983 r. nowym użytkownikiem zostało Przedsiębiorstwo Usług Budowlano-Remontowych "BUDROL" w Pruszczu Gdańskim, które po remoncie przystosowało obiekt na ośrodek wypoczynkowy. W 1990 r. PUBR "BUDROL" po przekształceniu się w Spółkę Akcyjną przekazał sasiński ośrodek gminie Pruszcz Gdański, a ta w ramach rozliczeń przekazała go gminie Choczewo. W marcu 1996 r., wyniku przetargu właścicielami tego zespołu zostali: Mieczysław Cierpisz, Stanisław Okonek i Marek Pawlik. Obecnie właścicielem jest Stanisław Kołata. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c