Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Lubiatowo i Kopalino

Rezerwat Przyrody...

Pałac w Sasinie

Latarnia Morska

Szlaki rowerowe


Lubiatowo i Kopalino

Lubiatowo to mała miejscowość, położona 2 km od brzegu morza na Pobrzeżu Kaszubskim w gminie Choczewo. Jest to jedno z mniej odwiedzanych miejsc na wybrzeżu polskim.

Osada jest otoczona lasami, które jesienią obfitują w grzyby i jagody. Droga do morza prowadzi przez las, spacerkiem pokonuje się ją w około 25 minut. W okolicy znajduje się kilka tras rowerowych, brzegiem morza można dojść do latarni Stillo. Woda w Bałtyku jest tu wyjątkowo czysta. Jest tu też wspaniała plaża dla naturystów, około 3 km na zachód od głównej plaży. Nie przyjeżdża tu dużo wczasowiczów, jednak ci którzy decydują się na spędzenie urlopu tutaj, znajdą ciszę i spokój oraz wielką pustą plażę. Nie jest to miejsce odpowiednie dla osób rządnych atrakcji i gwaru.

We wsi na turystów czekają kwatery agroturystyczne, a w nadmorskim lesie kempingi i ośrodek wypoczynkowy. W miejscowej stadninie koni można spędzić wakacje w siodle. Powietrze jest wyjątkowo czyste, ponieważ nie ma tu jakiegokolwiek przemysłu.

Bezpośrednio z Lubiatowem sąsiaduje druga podobna wieś, Kopalino. Niedaleko usytuowane w lesie znajduje się jezioro Kopalińskie, w odległości 1000 m od morza, zasobne w ryby (liny, szczupaki, węgorze). W jeziorze można wędkować, a łódź pożyczyć na brzegu. Według legendy na jego brzegu znajduje się skamieniały woźnica. Była to kara za to, że gdy w niedzielne popołudnie zwoził siano utknął wraz z wozem w pobliżu jeziora zaczął strasznie bluźnić bogu. Obydwie wsie Lubiatowo i Choczewo administracyjnie należą do niewielkiej, lecz przepięknej gminy Choczewo.

Początki osadnictwa w Lubiatowie sięgają VII wieku, zaś w Kopalinie V-XI wiek. Od początku XIV wieku ziemie te były pod panowaniem komtura gdańskiego. Od 7 lipca 1945 roku obszar gminy Choczewo znalazł się w obrębie powiatu lęborskiego województwa gdańskiego, a obecnie pomorskiego.

Ślady historii są widoczne w zachowanych przepięknych dworkach z różnych wieków, które są rozsiane na terenie całej gminy Choczewo: w Gosiecinie, Lublewku, Borkówku, Gardkowicach, Choczewku, Choczewie, Ciekocinku, Kurowie, Przebendowie, Zwartowie.

Aby dojechać do Kopalina lub Lubiatowa, trzeba dysponować własnym środkiem komunikacji, ponieważ nie dojeżdżają tu autobusy PKS, najbliższy przystanek autobusowy jest w Choczewie około 8 kilometrów.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c