Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Lubiatowo i Kopalino

Rezerwat Przyrody...

Pałac w Sasinie

Latarnia Morska

Szlaki rowerowe


Lubiatowo i Kopalino

Lubiatowo to mała miejscowość, położona 2 km od brzegu morza na Pobrzeżu Kaszubskim w gminie Choczewo. Jest to jedno z mniej odwiedzanych miejsc na wybrzeżu polskim.

Osada jest otoczona lasami, które jesienią obfitują w grzyby i jagody. Droga do morza prowadzi przez las, spacerkiem pokonuje się ją w około 25 minut. W okolicy znajduje się kilka tras rowerowych, brzegiem morza można dojść do latarni Stillo. Woda w Bałtyku jest tu wyjątkowo czysta. Jest tu też wspaniała plaża dla naturystów, około 3 km na zachód od głównej plaży. Nie przyjeżdża tu dużo wczasowiczów, jednak ci którzy decydują się na spędzenie urlopu tutaj, znajdą ciszę i spokój oraz wielką pustą plażę. Nie jest to miejsce odpowiednie dla osób rządnych atrakcji i gwaru.

We wsi na turystów czekają kwatery agroturystyczne, a w nadmorskim lesie kempingi i ośrodek wypoczynkowy. W miejscowej stadninie koni można spędzić wakacje w siodle. Powietrze jest wyjątkowo czyste, ponieważ nie ma tu jakiegokolwiek przemysłu.

Bezpośrednio z Lubiatowem sąsiaduje druga podobna wieś, Kopalino. Niedaleko usytuowane w lesie znajduje się jezioro Kopalińskie, w odległości 1000 m od morza, zasobne w ryby (liny, szczupaki, węgorze). W jeziorze można wędkować, a łódź pożyczyć na brzegu. Według legendy na jego brzegu znajduje się skamieniały woźnica. Była to kara za to, że gdy w niedzielne popołudnie zwoził siano utknął wraz z wozem w pobliżu jeziora zaczął strasznie bluźnić bogu. Obydwie wsie Lubiatowo i Choczewo administracyjnie należą do niewielkiej, lecz przepięknej gminy Choczewo.

Początki osadnictwa w Lubiatowie sięgają VII wieku, zaś w Kopalinie V-XI wiek. Od początku XIV wieku ziemie te były pod panowaniem komtura gdańskiego. Od 7 lipca 1945 roku obszar gminy Choczewo znalazł się w obrębie powiatu lęborskiego województwa gdańskiego, a obecnie pomorskiego.

Ślady historii są widoczne w zachowanych przepięknych dworkach z różnych wieków, które są rozsiane na terenie całej gminy Choczewo: w Gosiecinie, Lublewku, Borkówku, Gardkowicach, Choczewku, Choczewie, Ciekocinku, Kurowie, Przebendowie, Zwartowie.

Aby dojechać do Kopalina lub Lubiatowa, trzeba dysponować własnym środkiem komunikacji, ponieważ nie dojeżdżają tu autobusy PKS, najbliższy przystanek autobusowy jest w Choczewie około 8 kilometrów.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c