Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Słowiński Park Narodowy

Łeba

Historia Łeby

Ogród Ornitologiczny

Rezerwat Przyrody Las...

Rezerwat Przyrody Mierzeja...

Szlaki turystyczne Łeby

Warto zobaczyć

Latarnia Morska

Słowiński Park Narodowy -...

Imprezy 2008 - Łeba


Warto zobaczyć

Kościółek rybacki pod wezwaniem WNMP położony przy ulicy Powstańców Warszawy 28 z 1683 roku. Na placu przed kościołem umieszczony jest granitowy głaz upamiętniający poległych Łebian w czasie działań I wojny światowej. W kościele znajdują się: obraz „Matka Boska jako Orędowniczka” pędzla Maxa Pechsteina, niemieckiego ekspresjonisty, który do końca wojny mieszkał w Łebie, figurka srebrnego dorsza, która jest kopią daru dla Jana Pawła II przekazaną przez łebskich rybaków w 2000 roku, figurka chrzcielnego anioła z 1824 roku, według podania ufundowany przez wdzięczną żonę, że jej mąż wrócił z wyprawy morskiej cały i zdrów.

Ogród Ornitologiczny przy ulicy Kolonijnej. Można w nim obejrzeć ponad 100 gatunków ptaków z całego świata. Cały teren zajmuje szereg połączonych ze sobą wysp, wysepek i stawów rybnych.

Najstarszy dom w Łebie przy ulicy Kościuszki 86, który pochodzi z 1723 roku. Kiedyś to była ulica Hauptstrasse 18.

Cmentarz ewangelicki przy ulicy Parkowej - W maju 1995 roku poświęcono tam obelisk upamiętniający istniejącą kiedyś parafię ewangelickiej. Podczas tygodniowych uroczystości z okazji poświęcenia spotkali się na nabożeństwie ekumenicznym, dyskusjach i rozmowach byli niemieccy i obecni polscy mieszkańcy Łeby. Na obelisku widnieje napis: „Pamięci gminy ewangelickiej” w czterech językach: kaszubskim, niemieckim, polskim i łacińskim.

Hotel "Kurhaus" zbudowany na początku XX wieku przez Maksymilina Nitschke, znajduje się na szczycie zachodniej wydmy, potem przekształcony w Profilaktyczny Dom Zdrowia, Ośrodek Funduszu Wczasów Pracowniczych. Obecnie jest to hotel „Neptun”.

Domki rybackie z XIX wieku otaczające port rybacki.

Mały skansen parowozów z trzema parowozami typu Ty 2 (nr. 446, 921, 860) na stacji kolejowej. Parowóz nr 860 przewidziany jest do uruchomienia. Skansen działa od 25 maja 2004 r. Został on zorganizowany przez miejscowego pasjonata Jerzego Reichzeigela.

Metalowy krzyż nawigacyjny, który stoi u podstawy zachodniego falochronu, poświęcony pamięci marynarzy i rybaków, którzy nie powrócili z morza.

Pozostałości kościoła Św. Mikołaja  z XIV wieku w pasie wydm nadmorskich, po zachodniej stronie miasta, można do nich dojść kierując się ulicą Turystyczną, na zakończeniu ulicy trzeba skręcić w prawo w polną drogę.

W Bibliotece Miejskiej znajduje się replika tratwy „Nord”, na której w 1957 roku z Łeby do Gotlandii płynął znany żeglarz Andrzej Urbańczyk wraz z czteroosobową załogą. Cała wyprawa jest opisana w książce "Tratwą przez Bałtyk" Andrzeja Urbańczyka.

okolicy Łeby:

Wyrzutnia rakiet niedaleko Rąbki,
Trasa Wydm Ruchomych w Słowińskim Parku Narodowym,
Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach,
Muzeum przyrodnicze w Smołdzinie,
Pogańska góra Rowokół niedaleko Smołdzina,
Latarnie morskie: Stilo oraz w Czołpinie.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c