Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Słowiński Park Narodowy

Rąbka

Słowiński Park Narodowy -...


Rąbka

Rąbka to niewielkie kąpielisko położone na mierzei oddzielającej morze Bałtyckie od Jeziora Łebsko. Od Łeby dzieli ją 1,5 km.

Osada znajduje się przy samej granicy Słowińskiego Parku Narodowego. Mieści się tu filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie można podziwiać ekspozycję zatytułowaną "Wydmy". Opisuje ona procesy prowadzące do powstawania i przemieszczania sie wydm, historię parku, florę i faunę parku.

Z przystani odpływają statki wycieczkowe do Kluk, są to statki ekologiczne o napędzie elektrycznym. Całe jezioro Łebsko jest objęte strefą ciszy. Podczas rejsu można podziwiać ptactwo wodne i ruchome wydmy. Stąd rozpoczyna się trasa wycieczkowa na wydmy ruchome. Przed bramą wjazdową do parku samochody zostawimy na parkingu. Jeśli trasy do ruchomych wydm nie chcemy  pokonać na piechotę dostępna jest wypożyczalnia rowerów, postój bryczek oraz wózków elektrycznych. Najwyższa wydma znajduje się około 5 km na zachód od miejscowości, wysoka na 40 – 45 m  zwana Górą Łącką. Podobno kiedyś znajdowała sie tu osada rybacka zwana Łącko pochłonięta przez piasek.

Nad brzegiem morza 3 km od Rąbki, podczas II wojny światowej istniał poligon doświadczalny, gdzie były testowane zdalnie testowane rakiety przeciwlotnicze typu Rheintochter /córy Renu/. Rakiety ważyły 12.500 kg. i osiągały prędkość 300 m/s. Testowano tu także rakiety balistyczne Rheinbote /posłaniec Renu/ o wadze 1715 kg. i maksymalnej prędkości 1670 m/s. Na początku marca 1945 roku większość poligonu została wysadzona w powietrze w obawie przez wojskiem radzieckim.

Zachowały się bunkry i wyrzutnie rakietowe. W jednym z bunkrów urządzona jest wystawa "Łeba w starej fotografii", galeria burmistrzów miasta oraz zbiór ciekawych eksponatów z łebskiego poligonu. Po wojnie w latach 1967-74 działała tu Stacja Sondażu Rakietowego, w której przeprowadzano próby prototypów rakiet meteorologicznych. Była to jedyna w Polsce baza startowa rakiet badawczych, poważny ośrodek badań górnych stref atmosfery. Obecnie na obszarze byłej stacji mieści się muzeum "Wyrzutnia". W ekspozycji wykopane rakiety ziemia -ziemia, bunkier dowodzenia, lej wyrzutni z widocznymikanałami po chłodziwie, fundamenty stacji radiolokacyjnych Rhaingold i Manheim Reise. Jest tu także wieża widokowa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c