Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Rowy

Historia Rowów

Galerie


Rowy

Rowy to mała osada rybacka w Gminie Ustka. Na stałe mieszka tu 327 mieszkańców. Jest to zaciszne miejsce, chociaż coraz bardziej popularne wśród amatorów złotych plaż i opalenizny. Otaczają je tereny bardzo zróżnicowane geograficznie i atrakcyjne turystycznie z jednej strony morze Bałtyckie, a z drugiej jezioro Gardno, gdzie jest ścisły rezerwat "Gardeńskie Lęgi". Ze strony wschodniej rozpoczyna się teren pod ochroną Słowińskiego Parku Narodowego. Wybrzeże jest klifowe z ruchomymi wydmami.

Najciekawszą budowlą we wsi jest kościół z pierwszej połowy XIX w. z ociosanych głazów polodowcowych. Głazy pochodzą z Kamiennej Wyspy na jeziorze Gardno. W elewacji kościoła znajduje się czarny kamień, który podobno przepowiada pogodę. Przed burzą robi się mokry. Według jednej z legend jest to ślad po diable. Miał on budować gospodę w ciągu jednej nocy. Gdyby zdążył przed pianiem koguta wygrałby duszę człowieka, który się z nim ułożył. Jednak diabeł nie zdążył, a słysząc pianie kura porzucił kamienie po środku jeziora i tak powstała kamienna wyspa z której pochodzą kamienie wykorzystane do budowy kościoła. Obok kościoła stoi drewniana dzwonnica. Dwa wcześniejsze kościoły (sprzed 1590 i z 1750 r.) stały na wzgórzu bliżej jeziora. Inny ciekawy budynek to dawna ratownia rozbitków morskich. Jest to czerwony budynek z krzyżem maltańskim. Obecnie jest to własność Urzędu Morskiego.

Obecnie, obok rybołostwa, głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest turystyka. Stąd we wsi dominują ośrodki wczasowe, pensjonaty i domki rekreacyjne. Łączna miejscowość może zapewnić nocleg 5000 osobom. Jest tu też port, gdzie zawijają kutry rybackie.

Latem odbywają się tu zawody wędkarskie i spławikowe, a przepiękna plaża w Rowach przyciaga zwolenników naturyzmu. W okolicy znajduje się wiele tras spacerowych i rowerowych. Jeśli nie mamy własnego jednośladu z łatwością wypożyczymy go w jednej z wielu wypożyczalni rowerowych.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c