Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Rowy

Historia Rowów

Galerie


Rowy

Rowy to mała osada rybacka w Gminie Ustka. Na stałe mieszka tu 327 mieszkańców. Jest to zaciszne miejsce, chociaż coraz bardziej popularne wśród amatorów złotych plaż i opalenizny. Otaczają je tereny bardzo zróżnicowane geograficznie i atrakcyjne turystycznie z jednej strony morze Bałtyckie, a z drugiej jezioro Gardno, gdzie jest ścisły rezerwat "Gardeńskie Lęgi". Ze strony wschodniej rozpoczyna się teren pod ochroną Słowińskiego Parku Narodowego. Wybrzeże jest klifowe z ruchomymi wydmami.

Najciekawszą budowlą we wsi jest kościół z pierwszej połowy XIX w. z ociosanych głazów polodowcowych. Głazy pochodzą z Kamiennej Wyspy na jeziorze Gardno. W elewacji kościoła znajduje się czarny kamień, który podobno przepowiada pogodę. Przed burzą robi się mokry. Według jednej z legend jest to ślad po diable. Miał on budować gospodę w ciągu jednej nocy. Gdyby zdążył przed pianiem koguta wygrałby duszę człowieka, który się z nim ułożył. Jednak diabeł nie zdążył, a słysząc pianie kura porzucił kamienie po środku jeziora i tak powstała kamienna wyspa z której pochodzą kamienie wykorzystane do budowy kościoła. Obok kościoła stoi drewniana dzwonnica. Dwa wcześniejsze kościoły (sprzed 1590 i z 1750 r.) stały na wzgórzu bliżej jeziora. Inny ciekawy budynek to dawna ratownia rozbitków morskich. Jest to czerwony budynek z krzyżem maltańskim. Obecnie jest to własność Urzędu Morskiego.

Obecnie, obok rybołostwa, głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest turystyka. Stąd we wsi dominują ośrodki wczasowe, pensjonaty i domki rekreacyjne. Łączna miejscowość może zapewnić nocleg 5000 osobom. Jest tu też port, gdzie zawijają kutry rybackie.

Latem odbywają się tu zawody wędkarskie i spławikowe, a przepiękna plaża w Rowach przyciaga zwolenników naturyzmu. W okolicy znajduje się wiele tras spacerowych i rowerowych. Jeśli nie mamy własnego jednośladu z łatwością wypożyczymy go w jednej z wielu wypożyczalni rowerowych.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c