Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Poddąbie

Galerie


Poddąbie

Poddąbie (niemieckie Neu Strand) leży w sołectwie Machowinko w gminie Ustka. We wsi mieszka 39 osób. Wieś należy do obszaru krajobrazu chronionego. Osada otoczona jest lasami bukowymi i od brzegu morskiego dzieli ją około 150 m. Brzeg morski tworzy stromy klif o wysokości 35 m. Klif ten powstał w 1914 roku podczasa największego w dziejach regionu sztormu. By wzmocnić brzeg, obsadzono go drzewami bukowymi, a domy zaczęto wznosić w głebi lądu.

Obecne Poddąbie w XVIII w. założyli koloniści sprowadzeni za sprawą króla Prus, Fryderyka Wielkiego. Wzorując się na Holendrach, osuszyli podmokłe grunty i zamienili je w pola. Stare Poddąbie leżało kilometr za zachód, w wąwozie u ujścia strumienia do morza. Po tej dawnej osadzie rybackiej nie ma już śladu.

W lesie, 150 m na prawo od leśnej drogi do Dębiny znajdują się dwa okazałe głazy. To legendarne Zatopione Dzwony. Tkwią tu od 2000 lat. Znaczą miejsce kultowego pochówku Gotów, protoplastów Wikingów, którzy w I w. n.e. przypłynęli ze Skandynawi, potem powędrowali na południe i zdobyli Rzym.

Od drugiej połowy XX wieku miejscowość rowija się jako nadmorski kurort. W 2002 roku wybudowano pierwszy brukowany i oświetlony deptak nazwany Promenadą Słońca. Wzdłuż deptaka powstał kompleks lokali usługowych i handlowych, sklepy i restauracje. We wsi i pobliskim lesie znajduje się duża ilość domków wczasowych.  Lasy obfitują w grzyby i jagody. W okolicy jest wiele tras i szlaków idealnych do pieszych i rowerowych wycieczek.

O dawnej histori świadczą grobowiec megalityczny i pozostałości kamiennych kręgów sprzed 5 i 3 tysięcy lat, które znajdują się w lesie w pobliżu ulicy Wczasowej.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c