Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Poddąbie

Galerie


Poddąbie

Poddąbie (niemieckie Neu Strand) leży w sołectwie Machowinko w gminie Ustka. We wsi mieszka 39 osób. Wieś należy do obszaru krajobrazu chronionego. Osada otoczona jest lasami bukowymi i od brzegu morskiego dzieli ją około 150 m. Brzeg morski tworzy stromy klif o wysokości 35 m. Klif ten powstał w 1914 roku podczasa największego w dziejach regionu sztormu. By wzmocnić brzeg, obsadzono go drzewami bukowymi, a domy zaczęto wznosić w głebi lądu.

Obecne Poddąbie w XVIII w. założyli koloniści sprowadzeni za sprawą króla Prus, Fryderyka Wielkiego. Wzorując się na Holendrach, osuszyli podmokłe grunty i zamienili je w pola. Stare Poddąbie leżało kilometr za zachód, w wąwozie u ujścia strumienia do morza. Po tej dawnej osadzie rybackiej nie ma już śladu.

W lesie, 150 m na prawo od leśnej drogi do Dębiny znajdują się dwa okazałe głazy. To legendarne Zatopione Dzwony. Tkwią tu od 2000 lat. Znaczą miejsce kultowego pochówku Gotów, protoplastów Wikingów, którzy w I w. n.e. przypłynęli ze Skandynawi, potem powędrowali na południe i zdobyli Rzym.

Od drugiej połowy XX wieku miejscowość rowija się jako nadmorski kurort. W 2002 roku wybudowano pierwszy brukowany i oświetlony deptak nazwany Promenadą Słońca. Wzdłuż deptaka powstał kompleks lokali usługowych i handlowych, sklepy i restauracje. We wsi i pobliskim lesie znajduje się duża ilość domków wczasowych.  Lasy obfitują w grzyby i jagody. W okolicy jest wiele tras i szlaków idealnych do pieszych i rowerowych wycieczek.

O dawnej histori świadczą grobowiec megalityczny i pozostałości kamiennych kręgów sprzed 5 i 3 tysięcy lat, które znajdują się w lesie w pobliżu ulicy Wczasowej.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c