Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Orzechowo

Galerie


Orzechowo

Orzechowo to mała nadmorska wioska położona 3 km na wschód od Ustki wśród bukowych lasów Wybrzeża Słowińskiego. W dawnych czasach była to typowa osada rybacka.
Przez wieś przepływa malowniczy potok. Potok ten często był zasypywany przez piaski wydmowe. W XV w. jej ujście zostało zasypane całkowite, co spowodowało powstanie w okolicy wsi Zapadłe, na okres, 100 lat jeziora. Dopiero w 1526 roku rycerze von Ramel z Wytowna polecili poddanym przekopać kanał odprowadzający wodę. Przekop ten istnieje do dziś. O rozmiarach dawnego rozlewiska dają wyobrażenie łąki rozciągające się między Zapadłem, Poddąbiem i Wytownem, które do dziś są zabagnione.
W średniowieczu podobno mieli tu swoją kryjówkę piraci witalijscy, którzy ofiary swoich napadów grzebali u ujścia rzeczki do morza. Szwedzi w czasie wojny 30–letniej na sąsiednim, gliniastym wzgórzu utworzyli posterunek obserwacyjny, dzięki któremu kontrolowali sytuację u wejścia do portu w Ustce. W dawnych czasach wzgórze nazywano „Królewskim Tronem”.
W latach 1856 i 1858 Otto von Bismarck wypoczywał w Ustce razem z żoną, Joanną z Puttkamerów barnowskich i całą rodziną. Orzechowo było ulubionym celem nadmorskich spacerów kanclerza. Do leżącego 3 km na wschód od Ustki Orzechowa można dojść plażą wzdłuż pięknego brzegu klifowego. Widnieje tu wielkie osuwisko i nowo powstałe wydmy. Co roku w tym miejscu ubywa około 2,8 m wybrzeża, które pochłaniane jest przez morze.  Orzechowo to doskonała propozycja dla wczasowiczów zmęczonych zatłoczonymi plażami Ustki. Plaża przy ujściu rzeczki jest kamienista, lecz dalej piaszczysta.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c