Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Ustka

Historia Ustki

Latarnia morska w Ustce

Muzeum Piekarnictwa w Ustce

Muzeum Ziemi Usteckiej

Szlaki Rowerowe Ustki

Trasy Piesze Ustka

Zabytki i ciekawe miejsca w...

Galerie

Atrakcje Ustki i okolicy

Imprezy 2008


Szlaki Rowerowe Ustki

Ustka – Rowy  szlak „zwiniętych torów”. Wyjazd z Ustki ul. Grunwaldzką w stronę Rowów, dalej ulicą Armii Krajowej, od której szlak jest oznakowany. Prowadzi on nasypami poniemieckich, zdemontowanych w 1945 roku linii kolejowych. Trasa ta prowadzi: Przewłoka Osiedle - Zapadłe (2,9 km), Zapadłe - Wytowno (4 km), Wytowno - Machowinko (2,8km), Machowinko - Główna Stacja Rowerowa (4 km), Objejskie Łąki (4,7 km), Objejskie Łąki - Rowy (3,2 km), Powrót przez Dębinę, Poddąbie i Orzechowo. Krótsza i prostsza trasa 16 km prowadzi bezpośrednio do Rowów, dłuższa i trudniejsza 60 km (wydłużona o odcinki „zwiniętych torów” u podnóża najwyższej w nadmorskich okolicach góry Rowokół 115 m n.p.m. i pętlę wokół jeziora Gardno na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego. Trasa jest częścią planowanej międzynarodowej Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej R-10.  Na terenie województwa pomorskiego prowadzi ona wzdłuż wybrzeża Bałtyku przez miejscowości: Ustka, Łeba, Władysławowo, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk do Stegny i przez Nowy Dwór Gdański w kierunku Elbląga

„Szlak 3 pomostów widokowych na jeziorach Gardno, Dołgie Małe i Dołgie Wielkie”. Rowy – Czołpino (ok. 33 km). Trasa prowadzi przez atrakcje Słowińskiego Parku Narodowego. Docierając do Czołpina mamy do wyboru 4 możliwości: powrót tą samą trasą; powrót szlakiem zielonym, który biegnie brzegiem morza; kontynuowanie wyprawy plażą na wschód do Łeby (ok. 20 km – szlak czerwony E9); dojazd drogami asfaltowymi do Kluk (ponad 8 km) i wjazd na kolejną trasę rowerową.

Kluki – Łeba ( ok. 25 km); trasa wiedzie brzegiem jeziora Łebsko poprzez Słowiński Park Narodowy. Widoki są przepiękne, ale trasa jest dla zaawansowanych rowerzystów.

Łeba – Stilo (ok. 36 km z pętlą przy latarni morskiej Stilo i powrotem przez Sasino, Ulinię, Sarbsk, Nowęcin do Łeby). Nowo urządzana i odkrywana trasa rowerowa na Mierzei Sarbskiej, zamkniętej do 2000 roku dla turystów z powodu zajmowania tych terenów przez wojsko.

„Czarne wesele” w Klukach (ok. 90 km w obie strony). Najdłuższa trasa rowerowa z Ustki, wiodąca „zwiniętymi torami” do Smołdzina, a stamtąd przez „bocianie łąki” do wsi Łokciowe i kilka kilometrów asfaltem do Kluk. Żeremia bobrów i stara elektrownia wodna na Łupawie w Żelkowie (ok. 55 km). Prowadzi „zwiniętymi torami” do Komina, stamtąd do Bukowa i Żelkowa. Wzdłuż żeremi bobrów żyjących na rozlewiskach Łupawy, przechodzi na tzw. pętlę wokół jeziora Gardno i poprzez Rowy zawraca do Ustki.

„Szlakiem elektrowni wodnych” Droga biegnie przez Park Krajobrazowy dolina Słupi wraz z kaskadą zapór z najstarszymi w europie czynnymi elektrowniami wodnymi na rzece Słupi i wpadającej do niej Skotawie.  Trasa ma długość ok. 70 km w jedną stronę.

Ustka – Swołowo, (ok.19 km w jedną stronę); prowadzi w głąb lądu, a ściślej – w sam środek obszaru wiejskiego, gdzie zatrzymał się czas. Ten czas dotyczy zabytkowego budownictwa wiejskiego i planów zabudowy wsi. Przykładem jest właśnie Swołowo wybudowane na planie owalnicowym i rozchodzące się koncentrycznie gospodarstwa wiejskie. Zachowały się tam zagrody z obiektami gospodarskimi i mieszkalnymi o konstrukcjach szachulcowych. „Kraina w kratę” rozciąga się od okolic Darłowa, aż po Łebę.

Szlak poligonowy Ustka - Jarosławiec (ok. 28 km w jedną stronę). Trasa biegnie przez  poligon wojskowy. Niestety by wjechać na jego teren wcześniej trzeba uzyskać zgodę dowództwa, ale jest to możliwe. Na terenu poligonu znajdują się pozostałości dawnych wsi Broń i Zalesie, zabytkowe urządzenia przetoki między zarastającym jeziorem Modła, a Bałtykiem oraz budowle z czasów międzywojennych, kiedy było tu niemieckie lotnisko i wodowisko na jeziorze Wicko. Stacjonowały tu m.in. wodnosamoloty, których eskadry uderzyły na polskie wybrzeże w 1939 roku. Przez wiele powojennych lat ćwiczyły tu armie państw Układu Warszawskiego. Obecnie często ćwiczą tu wojska państw NATO. Dalej z Jarosławca ok. 20 kilometrowa, przepiękna trasa rowerowa, wiodąca przeważnie czerwonym szlakiem ciągnie się wzdłuż Bałtyku do Darłówka. 

Jeśli wolimy zorganizowane wycieczki, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej 35 w Ustce, tel. (0-59)814-55-86 , fax 814-47-69, proponuje wiele wspólnych rajdów rowerowych przez cały okres sezonu rowerowego. Rowery możemy wypożyczyć w jednej z wypożyczalni: przy ul. Mickiewicza 21, tel. (059) 814 62 36 lub przy ul. Storczykowej 10, tel.(059) 814 71 69.

Ostatnią możliwością jest dostępna w sezonie letnim przeprawa promem do Nexo na Bornholm. Wyspa jest rajem dla rowerzystów, jest tu około 250 najlepszych w Europie ścieżek rowerowych.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c