Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Ustka

Historia Ustki

Latarnia morska w Ustce

Muzeum Piekarnictwa w Ustce

Muzeum Ziemi Usteckiej

Szlaki Rowerowe Ustki

Trasy Piesze Ustka

Zabytki i ciekawe miejsca w...

Galerie

Atrakcje Ustki i okolicy

Imprezy 2008


Ustka

Ustka to miasto portowe oraz znane kąpielisko morskie leżące przy ujściu rzeki Słupii, w powiecie słupskim. W tym roku miasto obchodzi jubileusz siedemdziesięciolecia nadania praw miejskich. Na stałe mieszka tu ponad 17 tysięcy mieszkańców.

Obok turystyki głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest rybołówstwo. Najważniejszymi przedsiębiorstwami w mieście są firmy: „Łosoś”, zakład przetwórczy istniejący już 45 lat oraz „Korab” zajmujący się połowem. Od 2004 roku w Ustce działa pierwsza w Polsce i zarazem w Europie Wschodniej Aukcja Rybna, gdzie rybacy mogą wystawić swoje połowy na licytację. W realizacji jest stocznia morska, która ma być trzecią co do wielkości w Polsce. U ujścia Słupii znajduje się port rybacki i handlowy, który kiedyś był własnoscią Słupska. Utrzymanie żeglowności wymagało nieustannych wysiłków i inwestycji. Silny prąd morski, który niesie piasek wzdłuż wybrzeża z zachodu na wschód, często powodował zmiany ukształtowania dna. Wejścia do portu osłaniają dwa falochrony o długości 303 i 420 m. Na nabrzeżu portowym zachowały się stare magazyny z czerwonej cegły, elewatory zbożowe oraz domki rybackie.

Ustka to także znane uzdrowisko. W tutejszych sanatoriach wykorzystuje się walory nadmorskiego mikroklimatu przy leczeniu wielu schorzeń. Samo przebywanie w takim klimacie ma właściwości lecznicze i profilaktyczne. Także przebywanie na słońcu (choć nie za długo i z kremem ochronnym) ma działanie zdrowotne, gdyż powoduje wytworzenie się organizmie witaminy D3, która wzmacnia strukturę kości i zwiększa ilość czerwonych i białych krwinek. Dodatkowo miejscowe zakłady uzdrowiskowe oferują szeroką gamę zabiegów leczniczych, natrysków, masaży wodnych, kąpieli solankowych i powietrznych, inhalacji, galwanizacji, jontoforezy i inne.

Najbardziej znanym i uczęszczanym miejscem w mieście jest nadmorska promenada,  która na odcinku 200 m jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Pobliski nadmorski park spacerowy powstał w 1875 roku. Posadzono tu ozdobne drzewa i zaczęły powstawać ekskluzywne pensjonaty i restauracje. Spacerującym wczasowiczom przygrywała kapela zdrojowa. Ponieważ w pobliżu znajdowała się baza Cesarskiej Marynarki Wojennej, na tutejszych balach można było spotkać oficerów, a jeśli się było kobietą i miało szczęście to i zatańczyć z jednym z  nich. Jednym z miłośników spacerów wzdłuż usteckiej plaży wschodniej był książę Otto von Bismarck. Stolik, przy którym zwykł jadać śniadania, stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji na promenadzie aż do 1945 roku.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c