Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Ustka

Historia Ustki

Latarnia morska w Ustce

Muzeum Piekarnictwa w Ustce

Muzeum Ziemi Usteckiej

Szlaki Rowerowe Ustki

Trasy Piesze Ustka

Zabytki i ciekawe miejsca w...

Galerie

Atrakcje Ustki i okolicy

Imprezy 2008


Ustka

Ustka to miasto portowe oraz znane kąpielisko morskie leżące przy ujściu rzeki Słupii, w powiecie słupskim. W tym roku miasto obchodzi jubileusz siedemdziesięciolecia nadania praw miejskich. Na stałe mieszka tu ponad 17 tysięcy mieszkańców.

Obok turystyki głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest rybołówstwo. Najważniejszymi przedsiębiorstwami w mieście są firmy: „Łosoś”, zakład przetwórczy istniejący już 45 lat oraz „Korab” zajmujący się połowem. Od 2004 roku w Ustce działa pierwsza w Polsce i zarazem w Europie Wschodniej Aukcja Rybna, gdzie rybacy mogą wystawić swoje połowy na licytację. W realizacji jest stocznia morska, która ma być trzecią co do wielkości w Polsce. U ujścia Słupii znajduje się port rybacki i handlowy, który kiedyś był własnoscią Słupska. Utrzymanie żeglowności wymagało nieustannych wysiłków i inwestycji. Silny prąd morski, który niesie piasek wzdłuż wybrzeża z zachodu na wschód, często powodował zmiany ukształtowania dna. Wejścia do portu osłaniają dwa falochrony o długości 303 i 420 m. Na nabrzeżu portowym zachowały się stare magazyny z czerwonej cegły, elewatory zbożowe oraz domki rybackie.

Ustka to także znane uzdrowisko. W tutejszych sanatoriach wykorzystuje się walory nadmorskiego mikroklimatu przy leczeniu wielu schorzeń. Samo przebywanie w takim klimacie ma właściwości lecznicze i profilaktyczne. Także przebywanie na słońcu (choć nie za długo i z kremem ochronnym) ma działanie zdrowotne, gdyż powoduje wytworzenie się organizmie witaminy D3, która wzmacnia strukturę kości i zwiększa ilość czerwonych i białych krwinek. Dodatkowo miejscowe zakłady uzdrowiskowe oferują szeroką gamę zabiegów leczniczych, natrysków, masaży wodnych, kąpieli solankowych i powietrznych, inhalacji, galwanizacji, jontoforezy i inne.

Najbardziej znanym i uczęszczanym miejscem w mieście jest nadmorska promenada,  która na odcinku 200 m jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Pobliski nadmorski park spacerowy powstał w 1875 roku. Posadzono tu ozdobne drzewa i zaczęły powstawać ekskluzywne pensjonaty i restauracje. Spacerującym wczasowiczom przygrywała kapela zdrojowa. Ponieważ w pobliżu znajdowała się baza Cesarskiej Marynarki Wojennej, na tutejszych balach można było spotkać oficerów, a jeśli się było kobietą i miało szczęście to i zatańczyć z jednym z  nich. Jednym z miłośników spacerów wzdłuż usteckiej plaży wschodniej był książę Otto von Bismarck. Stolik, przy którym zwykł jadać śniadania, stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji na promenadzie aż do 1945 roku.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c