Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jarosławiec

Trasy rowerowe i szlaki...

Galerie


Jarosławiec

Jarosławiec – to nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona około 20 km na wschód od Darłowa na Przylądku Jarosławieckim. Administracyjnie należy do Gminy Postomino. Jest to niewielka wieś na stałe mieszka tu tylko  354 mieszkańców. Za to latem Jarosławiec tętni życiem, gdyż przyjeżdża tu wielu wczasowiczów. 

Pierwsze wzmianki o Jarosławcu pochodzą z 1540 r., gdy to wieś wymieniana jest jako własność książąt zachodniopomorskich, wtedy była to osada rybacka. Jej mieszkańcy trudnili się rybołówstwem i zbieraniem bursztynu. W miejscowości nadal zachowało sie kilka chat z XIX w., ale najpiękniejszą budowlą jest latarnia morska wpisana do rejestru zabytków. Z jej tarasu widokowego można podziwiać piękno okolicy z lotu ptaka.

Jednak turystów najbardziej przyciągają tu piaszczyste plaże i morska woda pierwszej klasy. Plaże leżą u stóp wysokiego klifu, który ciągnie się wzdłuż wybrzeża na długości ok. 2 km. W najwyższym miejscu klif osiąga 45 m wysokości. Klif porastają drzewa (sosna czarna) oraz roślinność wydmowa np. chroniony mikołajek nadmorski. Ponieważ brzeg jest poddany ciągłej  niszczącej działalności fal i przypływów i ciągle cofa się, na brzegu założono ochronną opaskę betonową, gwiazdobloki i duże głazy. W pobliżu znajdują się dwa duże jeziora: Kopań i (pow. 789 ha) i Wicko (pow. 1058 ha).

Do Jarosławca można dojechać nadmorską drogą z Ustki, bądź skręcając w stronę północną z drogi wojewódzkiej nr 203. Bezpośrednie autobusy PKS jeżdżą do Darłowa, Sławna, Słupska, Barzowic, Rowów, Rusinowa, Ustki, Łeby, Sławska, Łącka i Jezierzan.

W Jarosławcu przez cały rok odbywa się wiele imprez  rekreacyjnych. Już od stycznia rozpoczynają się biegi plażą. A latem natężenie imprez wzrasta. Są organizowane zawody pływackie i turnieje piłki. Odbywa się też wiele imprez cyklicznych np. turnieje szachowe czy Neptunalia. Na początku lipca co roku jest tu organizowany Międzynarodowy Bieg Po Plaży. Można wybrać się na jazdę konną lub przejażdżkę bryczką, a w pobliskim Naćmierzu odbywają się loty widokowe. W Jarosławcu jest też wypożyczalnia sprzętu sportowego i korty tenisowe.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c