Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Bukowo Morskie

Darłowo

Historia Darłowa

Latarnia morska w Darłówku

Zabytki w Darłowie

Muzeum Zamek Książąt...

Darłówko

Galerie


Darłówko

Darłówko to znane w całej Polsce kąpielisko morskie. Znajdują się tu szerokie plaże i czyste kąpieliska. Dwa zejścia na plażę: przy ulicy Kąpielowej i na przedłużeniu ulicy Dorszowej zostały przystosowane dla wczasowiczów niepełnosprawnych. Pierwsze kąpielisko morskie zostało założone po wschodniej stronie Darłówka w 1814 r. przez dr Jerzego Buttnera z Darłowa. W Darłówku znajduje się port rybacki i handlowy, który dostępny jest również dla jachtów i łodzi motorowych. Kutry wpływają aż do Darłowa. Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa odległa o 2,5 km od centrum. Do Darłowa zostało przyłączone w 1936 r.
Darłówko składa się z części zachodniej i wschodniej. Na dwie części dzieli je rzeka Wieprza, przez którą przerzucony jest most rozsuwany zbudowany w latach 1980 - 1987. Posiada on bardzo charakterystyczną wieżę dyspozycyjną, nazywaną przez mieszkańców „ufo”. Most został zaprojektowany przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w Gdańsku. Przęsło stalowe  mostu wykonała Wytwórnia Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Dźwigowych w Starosielcach, a ich montaż "Mostostal" Gdańsk. Poprzedni zabytkowy most zwodzony rozebrano i sprzedano w  1978 roku. Przed rozebraniem i wywiezieniem konstrukcji mostu był on jednym z czterech takich drewnianych mostów w Europie, a jedynym czynnym. Później próbowano odkupić most by umieścić go przy zamku w Darłowie, lecz  jego aktualny właściciel nie chce go z powrotem odsprzedać znając jego bezcenną wartość. Obecnie most znajduje się w miejscowości Krąg.
Oprócz pięknej plaży w Darłówku dostępnych jest wiele innych atrakcji. Koniecznie trzeba zwiedzić zabytkową latarnię morską. Możemy wybrać się z jednodniową wycieczką na wyspę Bornholm, która słynnie z 250 ścieżek rowerowych. Z Terminalu Pasażerskiej Żeglugi Gdańskiej w porcie Darłówka przy ul. Kotwicznej 12 codziennie kursują katamarany do Nexo na Bornholmie.  Konieczne jest posiadanie paszportu. Na statku jest sklep wolnocłowy. W centrum informacji turystycznej w Nexo, położonym koło dworca autobusowego można otrzymać w języku polskim oraz plan miasta Nexo. Jeśli nie mamy paszportu możemy wypłynąć na całodzienny połów dorsza jednym z organizowanych rejsów rybackimi kutrami. Wędkę można pożyczyć na kutrze.
Atrakcją Darłówka jest nowoczesny Park Wodny Jan. Są tam do dyspozycji basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m TURBO, dwie ślizgawki wewnętrzne i różne niespodzianki. Inne dostępne formy aktywnego spędzania urlopu to: jazda konna, lub przejażdżka skuterem wodnym. Między Darłowem i Darłówkiem kursuje tramwaj wodny.
W okolicy są ciekawe turystyczne szlaki, a w rower można zaopatrzyć się w wypożyczalni. Dobrym miejscem na popołudniową wycieczkę są bunkry, które pozostawiła hitlerowska armia. Są rozciągnięte na obszarze wielu kilometrów w pasie wydm między Darłówkiem Zachodnim oraz Bobolinem. Bunkry te nie były bunkrami ochronnymi, a poligonem doświadczalnym pocisków armatnich. Sprawdzano tu czy pociski przebijają beton grubości wielu metrów. Można tam znaleźć dźwig wykorzystywany do ładowania pocisków artyleryjskich oraz tzw. chińskie mury - pozostałość montowni pocisków o różnym przeznaczeniu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c