Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Bukowo Morskie

Darłowo

Historia Darłowa

Latarnia morska w Darłówku

Zabytki w Darłowie

Muzeum Zamek Książąt...

Darłówko

Galerie


Darłówko

Darłówko to znane w całej Polsce kąpielisko morskie. Znajdują się tu szerokie plaże i czyste kąpieliska. Dwa zejścia na plażę: przy ulicy Kąpielowej i na przedłużeniu ulicy Dorszowej zostały przystosowane dla wczasowiczów niepełnosprawnych. Pierwsze kąpielisko morskie zostało założone po wschodniej stronie Darłówka w 1814 r. przez dr Jerzego Buttnera z Darłowa. W Darłówku znajduje się port rybacki i handlowy, który dostępny jest również dla jachtów i łodzi motorowych. Kutry wpływają aż do Darłowa. Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa odległa o 2,5 km od centrum. Do Darłowa zostało przyłączone w 1936 r.
Darłówko składa się z części zachodniej i wschodniej. Na dwie części dzieli je rzeka Wieprza, przez którą przerzucony jest most rozsuwany zbudowany w latach 1980 - 1987. Posiada on bardzo charakterystyczną wieżę dyspozycyjną, nazywaną przez mieszkańców „ufo”. Most został zaprojektowany przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w Gdańsku. Przęsło stalowe  mostu wykonała Wytwórnia Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Dźwigowych w Starosielcach, a ich montaż "Mostostal" Gdańsk. Poprzedni zabytkowy most zwodzony rozebrano i sprzedano w  1978 roku. Przed rozebraniem i wywiezieniem konstrukcji mostu był on jednym z czterech takich drewnianych mostów w Europie, a jedynym czynnym. Później próbowano odkupić most by umieścić go przy zamku w Darłowie, lecz  jego aktualny właściciel nie chce go z powrotem odsprzedać znając jego bezcenną wartość. Obecnie most znajduje się w miejscowości Krąg.
Oprócz pięknej plaży w Darłówku dostępnych jest wiele innych atrakcji. Koniecznie trzeba zwiedzić zabytkową latarnię morską. Możemy wybrać się z jednodniową wycieczką na wyspę Bornholm, która słynnie z 250 ścieżek rowerowych. Z Terminalu Pasażerskiej Żeglugi Gdańskiej w porcie Darłówka przy ul. Kotwicznej 12 codziennie kursują katamarany do Nexo na Bornholmie.  Konieczne jest posiadanie paszportu. Na statku jest sklep wolnocłowy. W centrum informacji turystycznej w Nexo, położonym koło dworca autobusowego można otrzymać w języku polskim oraz plan miasta Nexo. Jeśli nie mamy paszportu możemy wypłynąć na całodzienny połów dorsza jednym z organizowanych rejsów rybackimi kutrami. Wędkę można pożyczyć na kutrze.
Atrakcją Darłówka jest nowoczesny Park Wodny Jan. Są tam do dyspozycji basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m TURBO, dwie ślizgawki wewnętrzne i różne niespodzianki. Inne dostępne formy aktywnego spędzania urlopu to: jazda konna, lub przejażdżka skuterem wodnym. Między Darłowem i Darłówkiem kursuje tramwaj wodny.
W okolicy są ciekawe turystyczne szlaki, a w rower można zaopatrzyć się w wypożyczalni. Dobrym miejscem na popołudniową wycieczkę są bunkry, które pozostawiła hitlerowska armia. Są rozciągnięte na obszarze wielu kilometrów w pasie wydm między Darłówkiem Zachodnim oraz Bobolinem. Bunkry te nie były bunkrami ochronnymi, a poligonem doświadczalnym pocisków armatnich. Sprawdzano tu czy pociski przebijają beton grubości wielu metrów. Można tam znaleźć dźwig wykorzystywany do ładowania pocisków artyleryjskich oraz tzw. chińskie mury - pozostałość montowni pocisków o różnym przeznaczeniu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c