Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Bukowo Morskie

Darłowo

Historia Darłowa

Latarnia morska w Darłówku

Zabytki w Darłowie

Muzeum Zamek Książąt...

Darłówko

Galerie


Darłowo

Darłowo to osiemnastotysięczne, zabytkowe miasto położone na Wybrzeżu Słowińskim u ujścia rzek Wieprzy i Grabowej do Bałtyku. Należy do powiatu sławieńskiego. Głównie znane jest jako miejscowość  wczasowa oraz kąpielisko. Miejscowość składa się z dwóch części: Darłowo oddalone od morza 2,5 km oraz Darłówko - nadmorską dzielnicę miasta, położoną po wschodniej stronie ujścia rzeki Wieprzy.

Występują tu wody mineralne, chlorkowe i chlorkowo – siarczanowe.  Turystów przyciągają szerokie, piaszczyste plaże i czysta woda morska. Są tu też bardzo dobre warunki do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu. Panujący tu mikroklimat korzystnie wpływa na stan dróg oddechowych. W Darłowie i okolicach istnieje największe skupisko mikołajka nadmorskiego.

Darłowo to miasto o wyjątkowej historii, której ślady szczęśliwie możemy nadal podziwiać. W czasie działań wojennych Darłowo uniknęło większych zniszczeń. Zachowało się tu wiele unikalnych zabytków, jest tu ponad 100 obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Zachował się  średniowieczny układ urbanistyczny na planie czworokąta z zaokrąglonymi narożnikami  i prostokątnym rynkiem oraz szachownicowym układem ulic. Wszystkie najważniejsze zabytki Darłowa czyli Zamek Książąt Pomorskich i kościoły można obejrzeć zwiedzając miasto „miejską trasą turystyczną” (MTT).
Świadectwem z całkiem innej epoki historycznej jest odbywający się w Darłowie Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W tym roku już po raz siódmy w dniach 1-3 lipca na ulicach miasta będzie można podziwiać zabytkowe czołgi i inne pojazdy militarne. W programie: konkursy, operacje militarne, muzyka wojskowa, uroczysta parada i inne. Inna odbywająca się w mieście cykliczna impreza  to Festiwal Filmów Nadbałtyckich dawniej zwany "Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich".

Od dwóch lat Miasto Darłowo przyznaje statuetki Eryk I. Kategorie, w których są  przyznawane (Wydarzenie kulturalne, Turystyka morska, Projekt medialny (media), Nagroda specjalna za wieloletnią działalność kulturalną i promocyjną na rzecz miasta), dobrze obrazują jakie kierunki rozwoju obrało miasto.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c