Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Bukowo Morskie

Darłowo

Historia Darłowa

Latarnia morska w Darłówku

Zabytki w Darłowie

Muzeum Zamek Książąt...

Darłówko

Galerie


Darłowo

Darłowo to osiemnastotysięczne, zabytkowe miasto położone na Wybrzeżu Słowińskim u ujścia rzek Wieprzy i Grabowej do Bałtyku. Należy do powiatu sławieńskiego. Głównie znane jest jako miejscowość  wczasowa oraz kąpielisko. Miejscowość składa się z dwóch części: Darłowo oddalone od morza 2,5 km oraz Darłówko - nadmorską dzielnicę miasta, położoną po wschodniej stronie ujścia rzeki Wieprzy.

Występują tu wody mineralne, chlorkowe i chlorkowo – siarczanowe.  Turystów przyciągają szerokie, piaszczyste plaże i czysta woda morska. Są tu też bardzo dobre warunki do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu. Panujący tu mikroklimat korzystnie wpływa na stan dróg oddechowych. W Darłowie i okolicach istnieje największe skupisko mikołajka nadmorskiego.

Darłowo to miasto o wyjątkowej historii, której ślady szczęśliwie możemy nadal podziwiać. W czasie działań wojennych Darłowo uniknęło większych zniszczeń. Zachowało się tu wiele unikalnych zabytków, jest tu ponad 100 obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Zachował się  średniowieczny układ urbanistyczny na planie czworokąta z zaokrąglonymi narożnikami  i prostokątnym rynkiem oraz szachownicowym układem ulic. Wszystkie najważniejsze zabytki Darłowa czyli Zamek Książąt Pomorskich i kościoły można obejrzeć zwiedzając miasto „miejską trasą turystyczną” (MTT).
Świadectwem z całkiem innej epoki historycznej jest odbywający się w Darłowie Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W tym roku już po raz siódmy w dniach 1-3 lipca na ulicach miasta będzie można podziwiać zabytkowe czołgi i inne pojazdy militarne. W programie: konkursy, operacje militarne, muzyka wojskowa, uroczysta parada i inne. Inna odbywająca się w mieście cykliczna impreza  to Festiwal Filmów Nadbałtyckich dawniej zwany "Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich".

Od dwóch lat Miasto Darłowo przyznaje statuetki Eryk I. Kategorie, w których są  przyznawane (Wydarzenie kulturalne, Turystyka morska, Projekt medialny (media), Nagroda specjalna za wieloletnią działalność kulturalną i promocyjną na rzecz miasta), dobrze obrazują jakie kierunki rozwoju obrało miasto.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c