Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski

schowek jest pusty

AGROTURYSTYKA

(20)


APARTAMENTY

(20)


CAMPINGI

(65)


DOMKI LETNISKOWE

(105)


GASTRONOMIA

(62)


HOTELE

(142)


INNE

(25)


OŚRODKI WCZASOWE

(332)


PENSJONATY i WILLE

(324)


POKOJE GOŚCINNE

(642)


SANATORIA

(22)


ZIELONE SZKOŁY

(10)Woda w Bałtyku jest czysta, nie ma zagorżenia bakteriologicznego

2010-06-11 11:17:07

Sytuacja powodziowa spowodowała, że wody Mierzei Wiślanej i Zatoki Gdańskiej uległy zanieczyszczeniu. Zanieczyszczenie to było jednak chwilowe. Eksperci zapewniają, że w Morzu Bałtyckim nie ma już śladu po zanieczyszczeniach przybyłych z wodami Wisły. - Woda w Bałtyku oraz w Zalewie Wiślanym jest codziennie badana. Jak pokazują wyniki,  można się w niej bezpiecznie kąpać – uspokaja Henryk Pszczoliński, Państwowy Inspektor Sanitarny z Nowego Dworu Gdańskiego. Zatem wszyscy ci, którzy zaplanowali urlop nad Bałtykiem mogą bezpiecznie się na niego udać i korzystać z kąpieli.

Wakacje tuż tuż,  duża część Polaków już od dawna ma zajęte miejsca noclegowe nad morzem. Jednak wielu zadaje sobie pytanie czy kąpieliska będą otwarte i czy wejście do Bałtyku będzie bezpieczne po tym, jak  wskutek powodzi został zasilony  zanieczyszczeniami  z całego kraju. Wisła, bo to ona zebrała największe żniwo w tegorocznej powodzi, wraz ze swoim nurtem zabrała nie tylko cały dobytek ludzi, ale także zanieczyszczenia.

Na szczęście natura nie jest bezradna i na ratunek przychodzi proces samooczyszczania wód. Jak mówią eksperci, Bałtyk oczyszcza się w błyskawicznym tempie i już w tej chwili nie ma w naszym morzu śladu po zanieczyszczeniach przybyłych z wodami Wisły.

Dzięki sporemu zasoleniu oraz pewnej ilości organizmów roślinnych w Bałtyku skutki żywiołu na polskich kąpieliskach będą niezauważalne. Kolejnym atutem jest sytuacja, w której woda Wisły wraca do toru rzeki i zaczyna dolewać czystej wody, powoduje to szybsze rozcieńczanie zanieczyszczeń.

- Już teraz w okolicach Mikoszewa woda jest prawie przejrzysta, a od Kątów Rybackich jest już bardzo dobrze. - mówi - Henryk Pszczoliński z nowodworskiego sanpeidu – Na plaży są patyki czy butelki wyrzucane przez ludzi, ale zagrożeń bakteriologicznych nie ma. Woda nie jest nawet spieniona. Gdyby była, to mielibyśmy sygnał, że coś jest z nią nie tak.

Stan czystości wód Bałtyku na bieżąco kontroluje m.in. Inspekcja Ochrony Środowiska, a plaże są sprawdzane przez Sanepid. Miejscowości na Mierzei Wiślanej są już gotowe na przyjęcie wczasowiczów: Jantar, Sztutowo, Kąty Rybackie, Stegna, Mikoszewo, czy Krynica Morska – wszystkie kąpieliska w tych miejscowościach są zaakceptowane i dopuszczone przez sanepid do kąpieli.

Już
teraz
możesz
dodać swój obiekt do
naszego serwisu.  Dzięki licznikowi
odwiedzin poznasz moc naszego serwisu...

OSTATNIO DODANE OFERTY

Ośrodek Wczasowy BURSZTYNOWO

Sztutowo, Morska 9

tel: 518-571-390

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna, Grunwaldzka 22

tel: 601 80 70 71

Pokoje i domki u Danusi i Stasia

Jantar, ul. Gdańska 44E

tel: 55 247 79 84, kom. 697 874 678

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c